Відзначення Дня Конституції України в Лубнах

Головна статті
Відзначення Дня Конституції України в Лубнах
Покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку
Святкове зібрання
Всі сторінки

     25 червня в Лубнах, як і по всій країні, відзначалося загальнодержавне свято – День Конституції України. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Це сприяло підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

    Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українців мати свою державність, бути суверенним серед інших вільних народів Європи і світу. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ.

    У нас в справі побудови конституції мало не найсолідніший досвід в світі. Першим конституційним актом в світі був конституційний договір «Вивід прав України», прийнятий на козацькій раді в Бендерах 7 травня 1710 року скріпений підписом гетьмана Пилипа Орлика. Він вперше розмежовував владу на гілки: законодавчу, виконавчу і судову та встановлював відносини між ними. Найвищим органом влади в Україні вважалася загальна козацька рада, виконавчу владу представляла генеральна старшина на чолі з гетьманом, судова влада концентрувалася в руках генерального судді, що мав свій апарат.

    Видатний поет та художник, чия літературна спадщина вважається основою української літератури й сучасної української мови, Тарас Григорович Шевченко знав не тільки історію України, а й інших країн. Особливо його приваблював американський континент, зародження нових відносин між людьми у колишній англійській колонії. На той час вже більше півсторіччя минуло як «батьки» американської демократії законодавчо утвердилися у своїй країні. У поетичних рядках Т. Шевченко висловив своє захоплення одним з них, першим президентом США, головою Конвенту з розробки конституції Д. Вашингтоном, і разом з тим сподівання кращої долі для свого народу:

Чи діждемося Вашингтона
З новим і праведним законом?
А діждемось-таки колись.
 Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua