Призначення житлових субсидій - суть змін

Особливо спекотним місяцем, на додаток до температурних рекордів, серпень став для працівників Міністерства праці та соціальної політики, регіональних відділень соціального захисту та Пенсійного фонду. Бо саме зараз, незважаючи на сезон відпусток, Урядом розпочато программу з оформлення житлових субсидій з метою захисту широких верств населення від наслідків підвищення ціни на газ та житлово-комунальні тарифи.

Дехто може заперечити, що субсидії були й раніше, - взагалі, програма „Житлові субсидії” запрацювала в Україні ще у 1995 року. Але щоб її отримати у минулі роки люди збирали численні довідки (від 5 до 8), стояли в принизливих чергах тощо. Саме тому система надання субсидій нерідко піддавалася критиці за свою забюрократизованість і громіздкість. Та й люди відверто говорили, що легше сплатити квартплату повністю, аніж зібрати докупи всі необхідні документи.

14 липня 2010 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову щодо посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг.

Таким рішенням уряд затвердив ряд заходів з підвищення ефективності програм соціального захисту.

Знижено поріг обов”язкової плати житлово-комунальних послуг:

-  15 до 10% сукупного доходу для сімей, що складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей віком до 18 років;

-  з 20 дор 15% для всіх інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.

Спрощено порядок призначення житлових субсидій.

З 1 серпня громадян звільнено від необхідності брати довідки, необхідні для призначення субсидій, в організаціях що надають комунальні послуги. Таку інформацію в п”ятиденний термін надаватимуть комунальні підприємства на запит органів соціального захисту.

Запущено механізм організації нового порядку надання субсидій населенню на регіональному рівні.

Пенсійний фонд м.Лубни надіслав в кожну сім”ю, у якій є пенсіонер, конверт для спрощеного механізму отримання житлових субсидій, в якому міститься:

 -відповідне звернення Пенсійного фонду, чисті бланки документів (спрощена форма заяви та декларації про доходи) зі зразками їх правильного заповнення;

-  адресу місцевого управління соцзахисту, куди необхідно направити заяву;

-  конверт для безоплатного надсилання такої заяви щодо призначення субсидії.

-  інформаційну листівку управління праці та СЗН.

Підтверджувальні документи про доходи пенсіонерів не потрібні. Таке підтвердження орган соцзахисту отримає від Пенсійного фонду без участі заявника.

Якщо до складу сім’ї входять:

- працюючі пенсіонери – додатково подається довідка про заробітну плату;

- особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості -  довідка про перебування на обліку та розмір допомоги по безробіттю;

- особи які навчаються (студенти) –  довідка про отримання стипендії, якщо стипендія не виплачується – довідка про неотримання стипендії.

Довідки про розмір отримуваних доходів подаються за шість попередніх місяців перед місяцем звернення. Звертаємо увагу, що доходом сім`ї, крім пенсії, вважається: стипендія, заробітна плата, допомога по безробіттю, дохід від підприємницької діяльності, а також дохід від земельної частки (паю), зданого в оренду, тощо. Пенсіонери довідки про розмір призначеної пенсії не подають.

Якщо на даний час Ви користуєтесь субсидією, то діюча субсидія за новими умовами буде перерахована автоматично, без Вашого звернення.  Звертатись необхідно лише   по закінченню терміну дії субсидії.

При виникненні будь-яких питань щодо надання житлових субсидій жителів міста просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення, що знаходиться по вул.Радянська,9, або за контактним  телефоном  31-20.

Якщо  з будь-яких причин не можете Ви особисто чи члени Вашої сім'ї підійти до управління праці та соціального захисту населення для оформлення житлової субсидії, то за контактним телефоном 31-20 Вам необхідно повідомити про це управління праці для вирішення питання  прийому документів за місцем Вашого проживання.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2010 р. № 621 “Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг” в місті  створено робочу комісію з питань організації роботи щодо посилення соціального захисту населення під час оптимізації цін і тарифів на природний газ та житлово-комунальні послуги, надання населенню житлових субсидій за спрощеною процедурою  до складу якої входять керівники усіх підприєств надавачів послуг.

До уваги  мешканців  приватного сектору та будинків із встановленими засобами обліку тепла - право на субсидію вони матимуть  лише з 1 жовтня, тобто з початком опалювального періоду.

Для уникнення  черг   по призначенню субсидій в управлінні праці   для громадян здійснюється попередній запис на прийом.

Заступник міського голови - начальник управління праці

та соціального захисту населення                                     Корнієнко В.О.

Також читайте 

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ СТАНУТЬ ДОСТУПНІШИМИ
Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua