ЛАЙКИ ЛУБЕНЦЯ ВАСИЛЯ ТОВКАЧА -- ОДНІ З КРАЩИХ!

       Чотирилапі вихованці лубенського мисливця Василя Товкача  вже неодноразово ставали переможцями на змаганнях і виставках та були кращими серед своїх ровесників. А нещодавно команда «Мисливець» взяла участь  у російських змаганнях по ведмедю під Москвою (селище Селегер) і теж успішно там виступила. Собаки Ред і Унга оцінені дипломами ІІ ступеню у парі, а Ункас ІІІ ступеню по ведмедю наодинці.

У собачому господарстві справжнього мисливця Василя Товкача мешкають 31 доросла мисливська західно-сибірська і російсько-європейська лайка і ще десятеро від них цуценят різного віку. Часом по-доброму дивуєшся  витримці і характеру чоловіка, який так любить, пишається і обожнює своїх чотирилапих вихованців.

Навесні минулого року західно-сибірські лайки Кукла і Ред завзятого собаківника Василя Товкача успішно змагалися і стали польовими чемпіонами в парі по кабану на «Кубку Яріка» у Києві. Минулої осені його Кукла виборола звання польового чемпіона по борсуку серед 120 (!) собак і була польовим переможцем по дикому кабану, ставши кращою у змаганнях. Навесні вже цього року у м. Брянську (Росія) підопічні Василя Товкача брали участь у змаганнях по кабану і члени його лубенської команди «Мисливець» і там вдало виступили.

Так, кобель Ред виборов звання польового чемпіона. Ще у підсумку цих брянських змагань західно-сибірські лайки Ред, Кукла, Ункас і Басман посіли високе третє загальнокомандне місце. Пізніше Ред і Кукла побували знову в Росії і успішно виступили у Калузі на обласних змаганнях по ведмедю. Вони вибороли дипломи ІІ ступеня у парі, а кобель Ункас диплом ІІІ ступеня в одиночних змаганнях.

А нещодавно команда «Мисливець» взяла участь знову у змаганнях по ведмедю під Москвою (селище Селегер) і теж успішно там виступила. Собаки Ред і Унга оцінені дипломами ІІ ступеню у парі, а Ункас ІІІ ступеню по ведмедю в одиночку.

Пригадується випадок, що трапився  два роки тому, коли я заїхав до Василя Товкача, а він на крильці будинку особисто (дружина допомагала тримати пса) зашивав голкою «по живому» поранене вухо свого улюбленця, яке постраждало через агресивність іншої лайки. Рідко можна побачити в садибі господаря таку кількість медалей, грамот, значків, дипломів, призів і кубків, які здобуті на територіях України, Росії і Білорусі. Це просто – собачо-мисливський музей і все! І кожну ж собаку потрібно правильно виховувати, утримувати. Як запевнив Василь Товкач, раціон харчування у лайок (щоб вони були відмінними собаками на полюванні) непростий: сире м'ясо, сира риба, кісткове борошно, відварений риc, сир, сухарі. А особливий догляд потрібний для цуценят. Тож, на завершення розповіді побажаймо відомому мисливцю-собаківнику здоров’я, витривалості, терпіння, натхнення та нових перемог його вихованцям на змаганнях! І, як кажуть, «Ні пуху йому, ні пера»!

P.S. Про породу собак.

Колись у давнину, наприклад, було важко помітити собаку, проживаючи у місті. Зараз же до цього всі звикли, адже менші друзі стали частиною нашої буденності, нашого життя. На вулицях можна помітити величезну їх кількість. Особливо в наших Лубнах. Це і маленькі, майже кишенькові породи, і зовсім великі. У кожного свій особливий колір, довжина шерсті, своя поведінка. Але зовсім неможливо серед цього всього не звернути увагу на західно-сибірську лайку. Породу західно-сибірських лайок вдалося вивести в наслідок схрещення мантійскіх лайок Північного Уралу та Західного Сибіру з хантійскімі. У підсумку порода вдалася славною. Спочатку ці собаки допомагали мисливцям і пастухам, які проживали на даній території. Вони чудово виконували свою роль, оскільки природа дала їм всі потрібні для цього якості. Звідти порода і поширилася по всьому світу. Сьогодні ця порода собак не тільки вірно служить своїм господарям, а й є незамінним помічником у мисливській справі. Лайка - вдале поєднання красивого зовнішнього вигляду і хороших якостей, як характеру, так і фізичних даних.

Такі собаки відрізняються особливою витривалістю і здатністю швидко адаптуватися у будь-яких умовах. Таким чином, лайка може жити як в місцях з дуже холодним кліматом, так і там, де спекотно.  Оскільки західно-сибірська лайка відноситься до мисливських собак, вона крім витривалості відрізняється так само активністю, силою і відмінною орієнтацією в просторі. Мисливський інстинкт закладений в ній від природи. Це чуття дозволяє практично без тренування, наприклад, знайти господаря в лісі, віднайти здобич. Лайка володіє гострим чуттям, зором, слухом, виразним голосом і здатна швидко пересуватися у переслідуванні звіра.  Досить спритна, вона може затримати його до того часу, поки не прийде господар. Пес з легкістю відстежує здобич. Відмінно «тримає» і «тисне» тварин, таких, як єнотовидний собака, борсук чи єнот-полоскун, і, навіть, дикого кабана і ведмедя. Лайка завжди успішно знаходить місце їх проживання.

У господарстві мисливця

     в черговий раз побував

Юрій КЛИМЧЕНКО


 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ СПОРТУ НОВИНИ СПОРТУ ЛАЙКИ ЛУБЕНЦЯ ВАСИЛЯ ТОВКАЧА -- ОДНІ З КРАЩИХ!

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: НОВИНИ СПОРТУ НОВИНИ СПОРТУ ЛАЙКИ ЛУБЕНЦЯ ВАСИЛЯ ТОВКАЧА -- ОДНІ З КРАЩИХ!

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua