Договір про співпрацю. Асканія-Нова

     У червні 2010 року міський голова Лубен Василь Васильович Коряк особисто відвідав Асканію-Нову. Адже, направити за кількасот кілометрів делегацію лубенців – дуже відповідальне рішення. Тож впевнившись у гостинності заповідного краю, було підписано договір про співпрацю між керівництвом міста Лубни та смт Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області.

    Гордістю Чаплинського району є Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф.Є.Фальц-Фейна, а також завод племінної худоби (овець, свиней, великої рогатої худоби), Український науково-дослідницький інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова «Асканія-Нова». /смт Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області/

    Завдяки укладеному договору лубенці матимуть можливість побувати у одному із найгарніших куточків нашої країни. Делегації дітей та дорослих з Лубен чекатимуть з особливим нетерпінням у заповіднику, бо екзотичним мешканцям «Асканії-Нової» буде надаватись благодійна допомога від нашого міста (продукти харчування для тварин та інше). А лубенцям є на що подивитися у цьому райському куточку землі.

 

    Площа заповідника складає 33 307,6 га, з них 11 054 га — «абсолютно заповідна» степова зона. Асканійська степ вважається типчаковоковиловим. У заповіднику є не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, в різні пори року пролітає більше 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування. Крім того, тут ростуть 478 вищих рослин. У «Червону книгу України» занесено 13 видів вищих рослин, 3 види грибів та 4 — лишайників.

 

    Теріторія заповідника розділена на три великі частини, нерізко відокремлені одна від одної :

  • «Північну»
  • «Великий Чапельський під»
  • «Південну » ( яку поділено на «Стару» та «Успенівку» )

Успенівка ( Успенівський степ ) утримується з 1927 р. на абсолютно заповідному режимі.

«Північну» та «Південну » частини додатково розділяє автодорога Асканія — Чкалово.

 

    В Асканії-Новій розташований один з найбільших на півдні України штучно вирощених лісів, старий ботанічний сад, аклиматизаційний зоологічний парк, орнітопарк.

   

     Заповідник утримує близько 800 різновидів диких копитних та гібридних форм свиней, оленів, коней, бізонів, антилоп, баранів, биків, верблюдів, лам, віслюків куланів, шотландських поні.

    Асканійський зоопарк відомий значними успіхами в розмноженні цінних та рідкісних видів диких копитних і птахів у неволі, гібридизації та одомашнення їх. В ньому зібрана унікальна колекція диких тварин, привезених з різних зоогеографічних областей земної кулі.


    Найбільше в Асканії-Новій копитних —антилопи, зебри, олені, бізони, зубробізони, зубри, кінь Пржевальського та інших, і птахів — лебеді, фазани, африканські страуси, південноамериканські нанду і австралійські ему, які тут акліматизуються та одомашнюються.

«Великий Чапельський під»

    Це теріторія з більш низьким рівнем ґрунту десь на 9 метрів в порівнянні з іншими ділянками, звідси назва — під, низовина. Саме тут скупчуються талі води, що важливо для заповідника. «Великий Чапельський під» є водно-болотним угіддям заповідника міжнародного значення.

    Серед рідкісних рослин гідрофітів поду — зіркоплідник частуховидний, (Damasonium alisma).

 

Рослини з «Червоної книги»

  • Карагана скіфська (Caragana scythica)
  • Ковила українська (Stipa ucrainica)
  • Ковила Лессінга, (Stipa lessingiana)
  • Ковила волосиста, (Stipa capillata)
  • Тюльпан Шренка (Tulipa schrencii)
  • Тюльпан скіфський (Tulipa scythica)Ніде, крім Асканії, не зустрічається
  • Рябчик великий, або шаховий, (Fritillaria meleagris)

Використані матеріали:
Асканія-Нова (заповідник) — Вікіпедія
Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua