Інформує управління Пенсійного фонду України в м.Лубнах

Єдиний соціальний внесок: перше знайомство.

Уже декілька років обговорювалось питання про введення одного страхового внеску замість існуючих сьогодні чотирьох. Нарешті Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI запроваджено з 01.01.2011 порядок справляння такого внеску.

І так, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту прав застрахованих осіб і членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Ведення обліку платників єдиного внеску, забезпечення збору та ведення обліку страхових коштів, контроль за повнотою та своєчасністю його сплати, ведення Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування та виконання інших функцій передбачених Законом, покладене на органи Пенсійного фонду України.

Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи страхування.

Для різних категорій платників єдиного внеску Закон передбачає різні розміри ставок. Так для більшості юридичних осіб, за виключенням бюджетних установ, єдиний внесок встановлюється у відсотках (від 36,76% до 49,70%) до бази нарахування єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності. Для бюджетних установ єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,3 відсотка визначеної бази нарахування. Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

Працівники, які працюють на підприємствах, установах, організаціях та в інших юридичних і фізичних осіб, сплачують єдиний внесок у розмірі 3,6 відсотка суми нарахованої заробітної плати, в т.ч. додаткової.  Фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами цивільно-правового характеру, сплачують внесок в розмірі 2,6 відсотка суми винагороди за вказаними договорами.

Базовим звітним періодом для сплати внеску за найманого працівника визначено календарний місяць. Граничний строк сплати – не пізніше 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому єдиний внесок сплачується одночасно з кожною виплатою зарплати. Для осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами, строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, визначену шляхом ділення доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які його нараховано.

Єдиний внесок для фізичних осіб – підприємці, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, встановлюється у розмірі 34,7%. При цьому, незалежно від бази оподаткування, розмір внеску для зазначеної категорії осіб не може бути розрахований з суми меншої за мінімальний розмір заробітної плати.

Сплачений внесок перераховується на рахунки органів ПФУ, відкриті в органах казначейства, для його зарахування залежно від розміру. Днем сплати вважається:

· у разі безготівкового перерахування коштів – день списання банком або органами Держказначейства сум платежу з рахунка платника незалежно від часу його зарахування на рахунок ПФУ;

· у разі сплати готівкою – день прийняття до виконання банком або іншою установою – членом платіжної системи документа на перерахування готівки.

Після зарахування сума внеску розподіляються за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування пропорційно до сум єдиного внеску (у відсотка).

Для отримання більше детальної інформації щодо порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можете звернутись до управління Пенсійного фонду України в м.Лубнах за адресою: пров.Комунарівської, 19/1, або зателефонувати за номером тел. 22-18.

Заступник начальника

управління - начальник відділу

обліку надходження платежів

В.О. Щербак

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua